24 października 2021

Ubezpieczenia Rolnicze

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach rolniczych?

Wypłaty odszkodowań z obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń rolniczych pozwalają zniwelować straty powstałe w wyniku powodzi, gradobicia lub suszy. Co więcej, opłacenie składki wiąże się ze znacznie mniejszym kosztem niż konieczność likwidacji powstałych szkód. Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniach rolniczych?

 

Obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze

Jeśli posiadasz gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 1 ha, a także prowadzisz działalność rolniczą i odprowadzasz od niej podatek, musisz opłacać obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze.

 

Jakie to ubezpieczenia?

 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego (tzw. OC rolnika);
Ubezpieczenie budynków znajdujących się na terenie gospodarstwa;
Ubezpieczenie ciągnika rolniczego oraz przyczepy (tj. OC komunikacyjne);
Ubezpieczenie części upraw – dotyczy to rolników uzyskujących płatności bezpośrednie do gruntów rolnych.
Z obowiązkowego ubezpieczenia zwolnione są gospodarstwa prowadzone w formie spółek (z o.o., akcyjnych), spółdzielni lub kółek rolniczych.

 

Dodatkowa polisa, czyli co jeszcze warto ubezpieczyć?

Dodatkowe ubezpieczenia rolnicze to dla Ciebie gwarancja uzyskania wypłaty środków w sytuacji wystąpienia takich zdarzeń losowych jak np. powódź, huragan czy obsunięcie się ziemi.  Warto skorzystać nie tylko z ubezpieczenia upraw (tj. ubezpieczeń na wypadek suszy, powodzi, zniszczeń po burzy), ale też objąć ochroną zwierzęta gospodarcze. Możesz również  zdecydować się na ubezpieczenie NNW dla rolników.

 

Dlaczego ochrona zwierząt gospodarczych jest tak ważna?

Zwierzęta gospodarcze mogą ucierpieć nie tylko w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych związanych ze zjawiskami atmosferycznymi. Czasem ich ubój jest konieczny z powodu choroby lub różnego rodzaju wypadków. Warto zabezpieczyć się przed skutkami takich sytuacji i wykupić jak najpełniejsze dodatkowe ubezpieczenie rolnicze.

W ramach umów zawieranych z wybranym ubezpieczycielem, ochroną możesz objąć takie zwierzęta jak konie, owce, bydło, trzoda chlewna, a nawet strusie czy emu. Dzięki temu, nawet jeśli dojdzie do sytuacji, w której ubój stanie się koniecznością, łatwiej będzie Ci uporać się z poniesionymi stratami i odbudować hodowlę.

 

Dodatkowa ochrona podczas pracy: NNW dla rolników

Czy wiesz, że rolnicy, częściej niż inne grupy zawodowe, narażeni są na ryzyko wypadków? W związku z tym warto rozszerzyć ubezpieczenie rolnicze, które posiadasz również o tzw. NNW dla rolników. Jego składka jest naprawdę niska, a Ty zyskujesz dodatkową ochronę,. której zakres  obejmuje najczęstsze przyczyny wypadków, tj. upadek, uderzenie, pogryzienie przez zwierzęta czy wypadek z udziałem maszyn rolniczych. Warto wiedzieć, że ochrona NNW proponowana rolnikom przez niektóre firmy ubezpieczeniowe działa nie tylko podczas pracy w polu lub gospodarstwie. Rolnicy są nią objęci również w czasie wykonywania czynności życia prywatnego lub wyjazdów zagranicznych.

 

Wybierz sprawdzonego agenta i poznaj wszystkie możliwości!

Jeśli zdecydujesz się wykupić dodatkowe ubezpieczenie, koniecznie skorzystaj z pomocy doświadczonego agenta ubezpieczeniowego! Ekspert przedstawi Ci najkorzystniejsze oferty ubezpieczeń rolniczych dopasowane do Twoich potrzeb. Wybór jednej z nich sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci zachować spokój, jeśli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek lub dojdzie do niespodziewanego załamania pogody.

 

 

Dowiedz się więcej w Strefie dla Klienta:

24.10.2021

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne to obowiązkowa umowa w przypadku każdego posiadacza pojazdu. Czytaj więcej
24.10.2021

Ubezpieczenie nieruchomości

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie nieruchomości? Czytaj więcej
24.10.2021

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym

Sprawdź czym jest ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym. Czy warto zainwestować pieniądze? Czytaj więcej